Najděte svého odborníka na pneumatiky a autoservis!

Hledat Premio partnera

Štítkování pneumatik
Nový štítek EU pro označení pneumatik poskytují důležité informace o bezpečnostních aspektech a vlivu pneumatiky na životní prostředí. Podobně jako energetický štítek na kuchyňském zařízení zjednodušuje i štítek EU pro označení pneumatik porovnávání pneumatik z hlediska přilnavosti na mokrém povrchu, úspory paliva a hlučnosti. Další informace získáte kliknutím na odkazy níže.
 

Úspora paliva

Měření valivého odporu pneumatiky, které ovlivňuje úsporu paliva Vašeho vozu. Hodnotí se zařazením do kategorií A (nejvyšší hodnocení) až G (nejnižší hodnocení).

Přilnavost v mokrých podmínkách

Měření brzdné schopnosti pneumatiky na mokru. Přilnavost na mokru se hodnotí zařazením do kategorie A (nejvyšší hodnocení) až F (nejnižší hodnocení).

Hluk

Měření vnějšího hluku vytvářeného pneumatikami v decibelech. Černé zvukové vlny označují třídu hluku pneumatiky, a to od jedné (tiché) do tří (hlučné).
 

Kde mohu najít štítek EU pro označení pneumatik?

Od listopadu 2012 jsou všechny nové pneumatiky označeny nalepovacím štítkem EU pro označení pneumatik. Pokud štítek na pneumatice nemůžete nalézt, je třeba obrátit se na prodejce, který je povinen tyto informace poskytnout. Hodnocení EU pro každou pneumatiku jsou k dispozici také na našich webových stránkách
http://www.goodyear.eu/cz_cs/.