Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Kontrola klimatizace

 

V zájmu zajištění co nejpříjemnějších podmínek jízdy a zvýšení pohodlí řidiče i pasažérů se vyplatí využít výhod kontroly klimatizace vozidla, kterou provedou odborníci Premio.

 

 • Cena kontroly klimatizace: od 250 Kč
 • Doba trvání služby: přibližně 30 minut.  

 

Cena a trvání služby se budou lišit v závislosti na značce a modelu vašeho vozu i dle jeho technického stavu. O více informací požádejte ve vašem místním servisu Premio.

Detaily služby

Detaily služby

Jak probíhá kontrola autoklimatizace?

 

Během základní prohlídky klimatizace v servisu Premio, vám kvalifikovaný personál:

 • Zkontroluje tlak v klimatizačním systému,
 • Zkontroluje kabinový vzduchový filtr,
 • Zkontroluje správnou činnost systému přívodu vzduchu.

 

 

Kontrola autoklimatizace - další kroky

 

Prohlídka klimatizace vozidla je jen prvním krokem. Umožní totiž specialistům Premio určit, jaké konkrétní služby potřebujete. Další postup s vámi předem projednají a začnou pracovat až po obdržení vašeho souhlasu.

 

Níže najdete nejčastěji služby spojené s autoklimatizací.

Doplnění klimatizace auta

Zdá se vám, že klimatizace časem chladí mnohem méně? Pravděpodobně si budete muset nechat provést servis klimatizace, při kterém vám bude doplněno chybějící chladivo..

 

Během této služby pracovníci servisů Premio zkontrolují množství chladiva, aby ověřili, zda je třeba klimatizační systém doplnit. Pokud je množství chladiva opravdu malé, personál zkontroluje těsnost systému.

 

Jako součást služby specialisté Premio zkontrolují správnou činnost systému pomocí klimatizačního zařízení, provedou servis, v jehož rámci doplní chladivo (cena chladiva se bude lišit v závislosti na typu a množství, které je třeba doplnit).

 

Servis a doplnění klimatizace automobilu bude trvat asi 60 minut. 

 

Dezinfekce autoklimatizace:

 

Nepříjemný zápach může znamenat, že klimatizace vyžaduje profesionální kontrolu a vyčištění. Po kontrole následně odborníci Premio zbaví vaše auto nejen nepříjemného zápachu, ale i všech choroboplodných zárodků a bakterií. Dezinfekce klimatizace by měla být prováděna při správné teplotě, proto stojí za to svěřit vaše auto odborníkům.

 

Čištění, dezinfekce klimatizace, bude trvat asi 60 minut.

 

Doplnění a číštění autoklimatizace:

 

Pokud se při kontrole ukáže, že klimatizace nejenže vydává nepříjemný zápach, ale také chladí méně než dříve, pravděpodobně vám odborník doporučí využít kombinaci dvou služeb: doplnění klimatizace a její dezinfekci.

 

V rámci těchto služeb bude klimatizace vyprázdněna, následně naplněna chladivem, vyčištěna vhodnou metodou a servisní pracovník následně vymění kabinový filtr.

 

Oprava autoklimatizace

 

Diagnostika klimatizace vozidla, kterou provedou odborníci Premio, je zárukou, že oprava klimatizace vozidla bude provedena až v krajním případě. Pravidelná kontrola, čištění a doplňování klimatizace jsou dobrým způsobem, jak se vyhnout nákladným opravám.

 

Servis klimatizace s chladivem R1234yf

 

Nové evropské předpisy týkající se životního prostředí, které vstoupily v platnost 1. ledna 2017, zavazují výrobce automobilů, aby v klimatizačních systémech používali vylepšená chladiva se sníženým emisním faktorem oxidu uhličitého. Dnes většina automobilů používá chladivo R134a. V síti Premio se servisují a opravují klimatizační systémy nejen se starým chladivem R134a, ale také s novým chladivem R1234yf a i CO2. Nejste si jisti, jaký typ chladiva se používá ve vaší klimatizaci? Kontaktujte specialistu Premio a nechte si poradit zcela zdarma. Každý z odborníků ze sítě Premio je řádně proškolen a vlastní osvědčení na práci s F-plyny.

 

 

Proč by měla být klimatizace auta funkční?

 

Funkční klimatizace vozidla znamená v letních vedrech příjemný chladný vzduch ve vašem automobilu a rovněž zabraňuje zamlžování oken.  

 

 • Klimatizace znamená pohodlí a bezpečnost po celý rok.
 • Objem chladiva klimatizačního systému se ročně snižuje o 8 - 10%. Stojí za to postarat se o jeho správné množství.
 • Pravidelná, nejlépe roční prohlídka klimatizace vozidla je nejlepším způsobem, jak se vyhnout nákladným opravám a zaručit, že interiér našeho vozu bude vždy bez zápachu. Klimatizace by se měla doplňovat každé 2 roky.
 • Poškozená nebo nefunkční klimatizace zvyšuje spotřebu paliva.
 • Znečištěná a zapáchající klimatizace ovlivňuje vaše zdraví a zdraví vašich blízkých.

 

 

Kdy byste se měli rozhodnout pro prohlídku klimatizace vozidla?

 • Máte pocit, že vzduch vháněný klimatizací není dostatečně chladný.
 • Z klimatizace je cítit nepříjemný zápach.
 • I když je klimatizace zapnutá, teplota vzduchu se nemění.
 • Pokud je klimatizace v činnosti a vydává neobvyklé zvuky.

 

Související služby

 

Máte dotazy? Rádi Vám pomůžeme!

Obraťte se na Váš místní servis Premio.

 

 

Je dobré vědět

Související články, které by Vás mohly zajímat.