Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Servis světel

 

Samostatná kontrola a případná oprava osvětlení vozidla je náročným úkolem, ať se jedná o nesvítící žárovku či výbojku, anebo o slaběji svítící světlomety (bez ohledu na jejich stav). Je vhodné svěřit servis světel do rukou odborníků Premio.

 

Detaily služby

Detaily služby

Servis světel
 
  • Odborník Premio provede podrobnou kontrolu osvětlení Vašeho vozu a zkontroluje, jestli veškerá vnější světla fungují a odpovídají legislativě.
  • V případě potřeby a s vaším předchozím souhlasem odborník vymění nefunkční žárovky či výbojky.
  • Vždy je dobré měnit žárovky či výbojky po dvou, aby se zabránilo rozdílům v úrovni osvětlení na obou stranách vozidla, které mohou ovlivnit viditelnost. Jedna spálená žárovka či výbojka může znamenat, že brzy přestane svítit i druhá.

 

Servisy Premio nabízejí široký výběr osvětlení automobilú:

 

  • Přední světlomety.
  • Přední a zadní mlhová světla.
  • Blinkry.
  • Potkávací světla.
  • Brzdová světla.
  • Poziční světla.
  • Osvětlení SPZ.

 

 

Jak vypadá služba servis světel?

 

Výměna žárovky či výbojky v autě se zdá být jednoduchým úkonem, který zvládne i nezkušený řidič. Konstrukce moderních automobilů však často znemožňuje provést výměnu bez problémů. Prostor motoru je tak zastavěn, že namontovat novou žárovku či výbojku není vůbec jednoduché.

 

Kromě toho je stále více vozidel vybaveno xenonovými nebo LED světly – servis těchto typů světel musí provádět odborník.

 

Každé auto má jiný typ žárovek a způsob jejich instalace závisí na značce a modelu vozu. V servisech Premio jsou k dispozici žárovky pro každé vozidlo.

 

Proč byste se měli starat o světla svého vozu?

 

Podle zákona musí být světla auto plně funkční, což platí pro všechny typy světel namontovaných ve vozidle. Pokud světla nesvítí správně, může vám být při silniční kontrole dokonce zabaven technický průkaz.

 

Nesvítící žárovka představuje bezpečnostní riziko pro vás i pro ostatní účastníky silničního provozu včetně chodců. Při jízdě v noci nebudete mít plnou viditelnost na silnici a ostatní řidiči nebudou schopni váš vůz spatřit včas. Žárovky je třeba vyměnit hned, jakmile přestanou svítit.

 

Nefunkční osvětlení je také důvodem pro neudělení způsobilosti při pravidelné technické kontrole ve stanicích technické kontroly.

 

Pakliže se chystáte na cestu do zahraničí, v mnoha evropských zemích platí předpisy, podle nichž musí mít řidič v autě náhradní žárovky. Náhradní sada je velmi praktické řešení, především při častých cestách v noci. Díky malým rozměrům ji lze snadno uložit do odkládací přihrádky.

 

Kdy se rozhodnout pro servis světel?

 

Všimli jste si nefunkčního, špatně seřízeného světlometu nebo vypálené žárovky v některé části vašeho vozu? Palubní deska vás informuje o nefunkčním světle prostřednictvím příslušné kontrolky? Nesvítí osvětlení dostatečně na vozovku při jízdě v noci nebo za špatných povětrnostních podmínek? Je čas obrátit se na místní servis Premio.

Související služby

 

Máte dotazy? Rádi Vám pomůžeme!

Obraťte se na Váš místní servis Premio.

 

Je dobré vědět

Související články, které by Vás mohly zajímat.