Zpět na seznam služeb

Počítačová diagnostika

 

Moderní automobily jsou plné elektroniky a moderních technologií, takže vyžadují stejně moderní a vyspělé diagnostické nástroje pro servis a kontrolu. Počítačová diagnostika, kterou provádějí odborníci Premio, je prvním krokem k odhalení možných závad vašeho vozu. Svítí na přístrojové desce kontrolka nebo se zobrazuje chybové hlášení? Využijte služeb odborníků vybavených počítačovou diagnostikou, která je k dispozici ve většině servisů Premio. Další informace o službě získáte v místním servisu Premio.

Kontaktujte servis a domluvte si schůzku

Diagnostika vozu

Diagnostika vozu

Ověření stavu vašeho vozidla pomocí profesionální diagnostiky.

Tato služba není k dispozici online.
Dostupné pouze ve vybraných servisech.

Detaily služby

Detaily služby

Počítačová diagnostika – co je ECU?

 

Počítačová diagnostika dokáže problém odhalit ještě předtím, než dojde k vážnému poškození vašeho vozu. Většina dnešních sériově vyráběných aut má nejen známou řídicí jednotku motoru ECU (ang. Engine Control Unit), ale také řadu dalších řídicích jednotek, jako je řídicí jednotka převodovky, řízení spotřeby energie a další. Automobil má velké množství senzorů, které si v reálném čase vyměňují informace a signalizují modulům výskyt nějakého problému, například kontrolku Check (MIL). Řídicí jednotka motoru v případě závady zaznamená do své paměti číselný chybový kód a signalizuje problém řidiči prostřednictvím odpovídajícího hlášení na přístrojové desce.

 

Jak probíhá počítačová diagnostika?

 

Počítačová diagnostika umožňuje specialistům správně přečíst chybový kód. Takových kódů jsou stovky a pouze pomocí specializovaného diagnostického zařízení je lze správně interpretovat. Svítící kontrolka na přístrojové desce sice informuje o problému, ale pouze s využitím služeb počítačové diagnostiky lze plně určit rozsah a příčinu závady.

 

V servisech Premio používají zaměstnanci profesionální diagnostické vybavení. Tento typ diagnostických počítačů je schopen v případě poruchy zkontrolovat správnou funkci každého senzoru a veškeré informace v řídicí jednotce. Kvalifikovaní odborníci vám navrhnou další kroky ohledně případného servisu a opravy zjištěných závad, ke kterým byste měli přikročit, abyste si mohli opět užívat bezstarostnou jízdu. Veškeré opravy provádíme až po vašem odsouhlasení. Počítačová diagnostika není jen načtení pamětí řídících jednotek, ale také opravdové měření senzorů řídících jednotek a elektroinstalace.

 

Váš motor se skládá z mnoha součástí a dílů, proto není snadné přesně určit příčinu poruchy. Komunikace diagnostického zařízení s vaším vozidlem, profesionální čtení a vyhodnocení informací o závadě provedené specialisty Premio jsou schopné problém plně vyřešit. Kontrola vozu pomocí počítačové diagnostiky spočívá v kontrole mnoha systémů a komponentů vašeho vozidla jako jsou motor, pneumatiky, výfukové emise, světla, převodovka, centrální elektronika nebo komponenty, jež zajišťují pohodlí na cestách. Diagnostické zařízení lze použít také k resetování servisních kontrolek nebo chybových kódů, které se objevují sporadicky a neovlivňují chod Vašeho vozu.

 

 

Proč je dobré používat počítačovou diagnostiku?

 

Počítačová diagnostika, kterou provádí servisy Premio, umožňuje identifikovat a diagnostikovat mnoho závad vašeho vozidla, zejména jestliže se na přístrojové desce objeví chybové hlášení, nebo když se rozsvítí kontrolka. V případě moderních automobilů, jež jsou dnes plně vybaveny elektronikou, představuje využití služby počítačové diagnostiky možnost, jak se vyhnout větším škodám a nákladným opravám.

 

Související služby

 

Máte dotazy? Rádi Vám pomůžeme!

Obraťte se na Váš místní servis Premio.

 

Je dobré vědět

Související články, které by Vás mohly zajímat.

Kontrolky v autech – popis kontrolek v automobilu

Typy a význam kontrolek na přístrojové desce vozidla.

 

Dowiedz się więcej

TPMS: co to je a jak to funguje?

Průběžné monitorování tlaku v pneumatikách - informace o správném tlaku.

Dowiedz się więcej