Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Kontrola brzdového systému

 

Potřebuje vaše vozidlo komplexní kontrolu brzdového systému? Dohodněte si návštěvu v místním servisu Premio, kde kvalifikovaný zaměstnanec vykoná odbornou diagnostiku brzdového systému vašeho vozu a navrhne řešení, pokud některý z jeho prvků bude vyžadovat další kroky.

 

 • Cena kontroly brzd: 200 Kč
 • Doba trvání služby: cca 30 minut
   

Cena a trvání služby se budou lišit v závislosti na značce a modelu vašeho vozu i dle jeho technického stavu. O více informací požádejte ve vašem místním servisu Premio.

Detaily služby

Detaily služby

Základní kontrola brzdového systému umožní odborníkovi posoudit bezpečnost a spolehlivost brzd vašeho vozidla. Provede mechanickou diagnostiku na zjištění možných závad, které vyžadují další zásah servisních techniků Premio.

 

Při kontrole brzdového systému odborník zkontroluje:

 • Hladinu a kvalitu brzdové kapaliny,
 • Opotřebení brzdových destiček.
 • Opotřebení brzdových kotoučů.
 • Správnou činnost parkovací brzdy.

 

Kromě toho můžete požádat servis o rozšířenou kontrolu brzdového systému, během níž se zkontroluje správná činnost systému brzdových třmenů, bubnových brzd a provede se základní počítačová diagnostika.

 

Odborně provedená kontrola umožní specialistovi Premio rozhodnout o dalších krocích, například o opravě nebo výměně konkrétních částí brzdového systému.

 

Jak vypadá kontrola brzdového systému?

Odborníci servisů Premio posoudí vaše brzdy a zkontrolují i ty nejmenší podrobnosti na základě pečlivě připraveného kontrolního seznamu, takže si můžete být jisti, že kontrolou projde absolutně každý prvek a nic nebude vynecháno. Odborníci pečlivě zkontrolují každou část brzdového systému.

 

 • Měření a komplexní diagnostika brzd se provádí na speciálním zařízení.
 • Házivost brzdového kotouče se zkontroluje číselníkem a opotřebení brzdového kotouče se měří podle dokumentace výrobce.
 • Odborníci přezkoumají opotřebení brzdových destiček a správné fungování brzdových třmenů.
 • Zkontroluje se opotřebení brzdových čelistí a bubnů i správná činnost tohoto systému.

 

Odborníci Premio provedou přesnou kontrolu vašich brzd z hlediska netěsnosti a opotřebení celého systému. Nezjistí-li žádné poruchy, které by vyžadovaly opravu, můžete se vrátit na cestu s jistotou, že brzdový systém vašeho vozidla funguje bezchybně. Pokud však kontrola prokáže potřebu opravy, získáte odborné informace a doporučení dalších kroků, které je třeba podniknout, aby byl brzdový systém opět 100% funkční.

 

Servisní personál vám předloží cenovou nabídku s přesným naceněním jednotlivých dílů a služeb v souladu s dokumentací výrobce vozidla včetně DPH ještě před opravou nebo výměnou dílů.

 

Vztahuje se na opravu brzd vaše záruka?

 

Na všechny činnosti a náhradní díly se vztahuje záruka výrobce na chyby výroby nebo montáže po dobu 12 měsíců od data nákupu (kromě opotřebení třecího materiálu). Každá oprava a servis se provádí v souladu s dokumentací výrobce.

 

 

Proč se vyplatí provést kontrolu brzdového systému?

 

Brzdy jsou jedním z nejdůležitějších aktivních systémů automobilu, který přímo ovlivňuje bezpečnost silničního provozu. Složité a rychle se měnící podmínky, které převládají při jízdě autem, ovlivňují rychlé opotřebení brzdového systému, proto je nutná pravidelná kontrola a popřípadě podrobná diagnostika, kterou vykonávají kvalifikovaní odborníci Premio. Nová auta mají pod kapotou motory se stále vyšším výkonem a různé modely automobilů mají rozdílně konstruované brzdové systémy, jejichž kontrola vyžaduje odborné znalosti.

 

Pravidelná údržba brzdového systému je proto moudrým rozhodnutím, které zvýší bezpečnost vás a vašich blízkých.

 

 

Jak identifikovat opotřebované brzdy?

 

Některé modely automobilů vás prostřednictvím příslušného systému informují, že s brzdovým systémem vašeho vozu není něco v pořádku. Zde jsou některé příznaky opotřebovaných brzd:

 • Neobvyklý hluk při brzdění může znamenat, že jsou brzdové destičky vašeho vozidla nadměrně opotřebené a je třeba je vyměnit - kromě toho by pravděpodobně měly být vyměněny i vaše brzdové kotouče.
 • Je-li brzdový pedál měkký, netěsnost brzdového systému mohla způsobit, že se do hydraulického systému dostal vzduch.
 • Jeśli pedał hamulca wydaje się miękki, możliwe, że wyciek płynu hamulcowego spowodował przedostanie się powietrza do układu hydraulicznego.
 • Pulsující brzdový pedál může být znakem házivosti brzdového kotouče nebo bubnu.

 

Závady brzd jsou vážným problémem - jestliže zaznamenáte v autě některý z těchto problémů, okamžitě kontaktujte nejbližší servisní středisko Premio.

 

 

Které části brzdového systému mohou vyžadovat další kroky?

 

Po důkladné kontrole brzd předloží servisní technik Premio odborné posouzení stavu brzdového systému a spolu s vámi rozhodne o dalších krocích. Mezi komponenty brzdového systému, které často vyžadují další činnost, patří:

 

Brzdové destičky

 

Je možné, že kontrola odhalí problém s brzdovými destičkami. Zaměstnanci servisu zkontrolují tloušťku brzdových destiček - ty musí být mimo jiné vyměněny, jakmile dosáhnou minimální úroveň opotřebení, uvedenou v dokumentaci a v závislosti na výrobci automobilu. V současnosti mají auta často systémy, které informují i o dosažení minimální hodnoty opotřebení brzdových destiček.

 

Brzdové kotouče

 

Pokud zaměstnanec během kontroly zjistí problém s opotřebením brzdových kotoučů, dalším možným krokem může být potřeba jejich výměny.

 

Brzdová kapalina

 

Kvalita brzdového systému vozidla závisí ve velké míře i od brzdové kapaliny, která časem ztrácí své vlastnosti. Během kontroly odborník diagnostikuje, zda jsou nutné další zásahy v servisním středisku Premio.

 

Související služby

 

Máte dotazy? Rádi Vám pomůžeme!

Obraťte se na Váš místní servis Premio.

 

Je dobré vědět

Související články, které by Vás mohly zajímat.