Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Výměna pneumatik

 

Potřebujete vyměnit pneumatiky? Výměnu pneumatik ze zimních na letní nebo z letních na zimní musí provést miliony řidičů a to znamená nejen mnoho práce pro servisy, ale i dlouhou čekácí dobu na tuto službu. Vyhněte se dlouhému čekání a objednejte si svůj termín online v místním servisu Premio. 

 

  • Cena výměny pneumatik: od 900 Kč za sadu pneumatik
  • Doba trvání služby: 30 až 60 minut

Cena a trvání výměny pneumatiky se liší v závislosti na velikosti a typu disku, případně ROF typu pneumatiky či přítomnosti snímačů TPMS. 

Detaily služby

Detaily služby

Výměna pneumatik

Výměna pneumatik v servisech Premio

 

Odborníci Premio se postarají nejen o demontáž starých pneumatik a montáž nových, ale také o jejich vyvážení a často opomíjenou a velmi důležitou výměnu gumových ventilů na kolech. Pokud jsou kola vašeho vozidla vybaveno snímači TPMS, může servisní personál dodatečně zkontrolovat jejich správnou činnost a mechanický stav (viz Servis snímačů tlaku TPMS). Ojeté pneumatiky je navíc možné nechat na místě - zaměstnanci servisů Premio zařídí jejich další likvidaci, aby se spolu s vámi postarali o životní prostředí.

 

Chcete-li obout jiný rozměr pneumatik, než dosud používáte, i to pro vás rádi udělají odborníci Premio. Máte zájem snížit nebo zvětšit profil pneumatik, které používáte? Pracovníci servisů Premio vám poradí profesionálním způsobem jak na to a nabídnou vám vhodné disky a snímače tlaku.

 

Je vaše auto vybaveno bezpečnostními (pojistnými) šrouby disku? Před vaší návštěvou se ujistěte, zda máte v automobilu speciální adaptér, který umožňuje odšroubovat bezpečnostní šrouby.

 

Proč je sezónní výměna pneumatik důležitá?

 

Výměna pneumatik je především o zvýšení bezpečnosti na silnicích. Výměna pneumatik na letní nebo zimní zaručuje, že všechny jízdní parametry (včetně jízdního komfortu, přilnavosti a optimální brzdné dráhy) jsou přizpůsobeny ročnímu období (včetně teploty vzduchu nebo změn počasí). 

 

 

Kdy vyměnit pneumatiky?

 

Nejdůležitějším parametrem je teplota vzduchu. Za hranici pro výměnu pneumatik se považuje 7 °C. Je-li v průměru několik dní teplota nad 7 °C, už můžeme uvažovat o výměně pneumatik na letní, a naopak jestli je v průměru několik dní teplota nižší než 7 °C, na zimní. Teplota hraje klíčovou roli při udržování pružnosti směsi pneumatik.

 

 

Proč se vyplatí vyměnit pneumatiky na letní?

 

  • Letní pneumatiky jsou lépe přizpůsobeny vyšším teplotám - udržují přilnavost na suchém i mokrém povrchu a zajišťují dobrou ovladatelnost vozidla,
  • Speciální typ směsí a specifický dezén použitý v tomto typu pneumatik zlepšují palivovou úspornost a zvyšují komfort jízdy,
  • V případě letních pneumatik mohou mít teploty pod 7 °C negativní vliv na přilnavost, brzdnou dráhu a chování vozidla v zatáčkách.

 

Proč se vyplatí přezout na zimní pneumatiky?
 

  • Zimní pneumatiky znamenají zvýšenou trakci v zimě a kratší brzdnou dráhu na různých površích zimní vozovky, a to včetně mokrých, zasněžených a kašovitých,
  • Jsou určeny pro jízdu v zimních podmínkách, takže jejich použití v létě nezaručuje stejnou přilnavost, komfort, brzdnou účinnost, akceleraci nebo ovladatelnost,
  • Zimní pneumatiky se při vysokých teplotách opotřebovávají mnohem rychleji.  

 

Zimní pneumatiky si samozřejmě dobře poradí se zasněženými nebo zledovatělými silnicemi - jejich konstrukce poskytuje vynikající záběr na mokrém nebo zasněženém povrchu v podmínkách s teplotami pod 7 °C. 

Související služby

 

Máte dotazy? Rádi Vám pomůžeme!

Obraťte se na Váš místní servis Premio.

 

Je dobré vědět

Související články, které by Vás mohly zajímat.