Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Výměna oleje

 

Motorový olej ovlivňuje správnou funkci motoru vašeho vozidla, chrání motor a prodlužuje životnost vašeho vozu v provozu, proto je jeho pravidelná výměna mimořádně důležitá. Odborníci Premio se o výměnu oleje ve vašem autě velmi rádi postarají.

 

  • Cena výměny oleje: od 400 Kč
  • Doba trvání služby: přibližně 30 minut

 

Cena a trvání služby se budou lišit v závislosti na značce a modelu vašeho vozu i dle jeho technického stavu. Cena služby se dodatečně navýší o cenu oleje, olejového filtru a vypouštěcího šroubu včetně těsnění. O více informací požádejte ve vašem místním servisu Premio.

Detaily služby

Detaily služby

Oil change

 

Jak se mění olej? Tato služba, kterou vykonávají odborníci Premio, obsahuje následující kroky:

 

  • Z motoru se vypustí olej,
  • Vymění se starý znečištěný olejový filtr za nový,
  • Motor se naplní novým motorovým olejem dle předepsaných parametrů,
  • Výmění se těsnění vypouštěcího šroubu a popř. i vypouštěcí šroub,
  • Interval údržby (např. reset kontrolky) se po provedení výměny oleje nastaví podle údajů výrobce vozidla,
  • Umístí se nálepka pod kapotu, která vám připomíná datum výměny oleje.

 

Jak vypadá výměna motorového oleje?

 

Prvním krokem je vyprázdnění olejové vany. Vyprázdněna olejová vana se potom znovu naplní novým olejem, vybraným v souladu s příslušnou normou požadovanou výrobcem automobilu. Odborníci Premio se postarají i o výměnu olejového filtru, který se musí při každém takovém servisu vyměnit za nový. Zanešený a znečištěný filtr může negativně ovlivnit tlak oleje, což povede k nedostatečnému mazání pohyblivých dílů hnací soustavy, urychlení její stárnutí a snižení celkové životnosti.

 

Zkušení technici provedou celý proces výměny oleje od začátku do konce. Spolu s vámi se postarají i o životní prostředí - použitý olej bude zlikvidován ve specializovaných zařízeních v souladu s platnými normami.

 

Kdy byste si měli vyměnit olej v autě?

 

Odborníci doporučují pravidelně kontrolovat hladinu a kvalitu oleje v autě. Olej by se měl měnit nejméně jednou ročně. V doporučeních výrobců automobilů najdete informace o tom, po kolika kilometrech by se měl olej vyměnit. Mělo by se však pamatovat na to, že frekvenci výměny ovlivňuje i styl jízdy a provozní podmínky vozidla, proto je nejlepší obrátit se na odborníka.

 

Proč se vyplatí pravidelně měnit olej v autě?

 

Během provozu olej velmi rychle stárne a ztrácí své mazací i ostatní vlastnosti.

 

Pravidelná výměna oleje představuje optimální ochranu motoru vašeho vozidla, vyšší počet ujetých kilometrů a způsob, jak zachovat záruku výrobce.

 

Příliš nízký tlak oleje způsobuje vážné poruchy s vysokými náklady na opravu. Předepsaná hladina a kvalita oleje jsou důležité pro správnou činnost mazacího systému, který je zodpovědný za optimální činnost motoru a snížení rizika závady způsobené zvýšeným třením. Nízký tlak oleje je nejčastěji způsoben nedostatečnou hladinou oleje, poškozeným olejovým čerpadlem nebo zanesenými olejovými kanálky. V síti Premio najdete odborníky, kteří provedou příslušnou diagnózu a poradí vám s dalšími kroky, jež je třeba podniknout.  

 

 

Jak víte, že vaše auto potřebuje výměnu oleje?

 

Jestliže se po nastartování motoru rozsvítí kontrolka oleje na palubní desce vašeho vozidla a nějaký čas nepřestane svítit, znamená to, že je třeba co nejdříve navštívit autoservis. Pokud zaznamenáte na vašem parkovacím místě nebo příjezdové cestě do garáže olejové skvrny, může jít o netěsnost. Úniky oleje jsou často způsobené opotřebením automobilových komponentů. Ignorování těchto příznaků může způsobit větší problém, nízká hladina oleje a tím i jeho nízký tlak může vést k závadě motoru.

 

Zaznamenáte-li únik oleje, přivezte své auto do nedalekého servisního střediska Premio, kde odborníci diagnostikují váš problém a nabídnou vám nejvhodnější možnosti opravy.

 

Související služby

 

Máte dotazy? Rádi Vám pomůžeme!

Obraťte se na Váš místní servis Premio.

 

Je dobré vědět

Související články, které by Vás mohly zajímat.

Jak sprawdzić poziom oleju?

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr