Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Výměna autobaterie

 

V servisech Premio vám kvalifikovaní zaměstnanci pomohou určit, zda je třeba baterii ve vašem vozidlu vyměnit. Odborník vám také poradí, která baterie je vhodná pro váš typ vozidla.

 

Dohodněte si termín kontroly autobaterie a získejte odborné rady.

 

  • Cena výměny baterie: od 200 Kč
  • Doba trvání služby: od 20 minut

 

Cena a trvání služby se budou lišit v závislosti na značce a modelu vašeho vozu i dle jeho technického stavu. O více informací požádejte ve vašem místním servisu Premio.

Detaily služby

Detaily služby

Batteries Fitting

V servisech Premio nabízí kvalifikovaný personál celou škálu služeb týkajících se baterie vašeho vozidla, včetně její kontroly, pomoci s výběrem a instalací nové baterie, její kódování i kontrolu nabíjení alternátoru, což zaručí spolehlivost systému. Při péči o vaše auto se chtějí odborníci Premio postarat i o životní prostředí - v případě potřeby mohou použitou baterii odborně zlikvidovat.

 

Jednoduchý a efektivní test autobaterie umožní odborníkům Premio vyhodnotit provozní stav nabíjecího systému. To vše umožní posoudit stav baterie a, co je nejdůležitější, diagnostikovat její poruchy dříve, než se stanou vážnějším a nákladnějším problémem. Pokud navíc chcete odstranit poruchy motoru, je potřeba kvalitní, plně funkční zdroj energie, aby se mohla porucha správně a profesionálně diagnostikovat.

 

Autobaterie pro systém start-stop

 

Systém start-stop je čím víc populárnější a najdete ho ve stále větším počtu nových automobilů. Souvisí to se snahou snížit emise skleníkových plynů z vozidel do atmosféry.

 

Systém start-stop je zodpovědný za automatické zastavení a nastartování motoru, což pomáhá šetřit palivo a snižovat emise. Tento typ technologie vyžaduje větší pozornost nabíjecího systému a častější kontrolu zdrojů energie. V servisech Premio mají zaměstnanci k dispozici baterie určené pro automobily se systémem start-stop.

 

Výrobce poskytuje na baterie 12měsíční záruku. Doporučuje se dodatečně zkontrolovat baterii a systém každé 3 měsíce.

 

Kdy bych si měl nechat zkontrolovat baterii?

 

Jestli se vám nedaří odemknout vozidlo klíčem, nemůžete nastartovat motor a blikají kontrolky na palubné desce, jsou to příznaky vybité baterie. Časté kontroly nabíjecího systému a baterie mohou výrazně prodloužit dobu jejího provozu a následně ušetřit váš čas a peníze. Více než třetina poruch vozidel souvisí se závadami autobaterií. Díky pravidelné kontrole autobaterie v servisu Premio a v případě potřeby i její výměně si můžete být jisti, že vás na cestě nic nepřekvapí.

 

Vybitá autobaterie

 

Autobaterie se ve většině modelů automobilů nabíjí během jízdy za podmínek doporučených výrobcem vozidla. Někdy však zapomenete vypnout spotřebič (světla, rádio apod.), dochází k neustálé spotřebě proudu, a to vede ke zničení baterie. Navíc se baterie, jako každá jiná část automobilu, v průběhu let nevyhnutelně opotřebovává. Pokud máte problém s vybitou baterií, níže je uvedeno několik kroků, které by vám měly pomoci. Samozřejmě nic nemůže nahradit prohlídku provedenou odborníkem, ale možná vám následující kroky pomohou ve složité situaci:

 

  • Pakliže se vám podaří nastartovat motor vašeho auta, stále existuje šance, že budete řádně pokračovat v cestě,
  • Zkontrolujte, zda nejsou zapnutá multimédia, světla a další spotřebiče - pokud jsou, vypněte je,
  • Před dalším pokusem o nastartování motoru připojte nabíječku k baterii a nabijte ji tak, abyste nastartovali a co nejrychleji se dostali do servisu Premio,
  • Jestliže se vám vybije baterie, i když jste nenechali zapnutou spotřebu elektřiny, je to známka vážnějšího problému. Navštivte místní servisní středisko Premio a vyhledejte kvalifikovaný personál, který pro vás provede odbornou kontrolu baterie,
  • Snažte se nepřipojovat pomocí tzv. startovacích kabelů, externích zdrojů napájení, protože by to mohlo při neodborném zapojení poškodit řídící jednotky vozidla.

 

Související služby

 

Máte dotazy? Rádi Vám pomůžeme!

Obraťte se na Váš místní servis Premio.

 

 

Je dobré vědět

Související články, které by Vás mohly zajímat.