Zpět na seznam služeb

Servis DPF filtrů 

 

Jestliže vlastníte automobil se vznětovým motorem, je výfukový systém vašeho vozu pravděpodobně vybaven filtrem DPF (Diesel Particulate Filter). Během provozu se s přibývajícím počtem najetých kilometrů DPF filtr postupně zaplňuje, ucpává a nedostatečně vypaluje saze. Chcete-li se vyhnout nákladným opravám, je vhodné pravidelně kontrolovat a čistit filtr. Navštivte nejbližší servis Premio a nechte si filtr DPF zkontrolovat.

Kontaktujte servis a domluvte si schůzku

Servis DPF filtrů

Servis DPF filtrů

Diagnostika a odstraňování závad souvisejících s filtrem pevných částic DPF.

Tato služba není k dispozici online.
Dostupné pouze ve vybraných servisech.

Detaily služby

Detaily služby

Co je DPF filtr?

 

Filtr pevných částic (DPF) byl zaveden v reakci na změny v legislativě týkající se norem pro výfukové plyny. DPF filtry se nyní nacházejí ve většině nových automobilů se vznětovým motorem. Tyto typy filtrů jsou určeny k odstraňování sazí, jež se usazují během jízdy vozidla. DPF filtr může řidiči sloužit dlouhou dobu, podmínkou je správná údržba a provoz. Filtr pevných částic pravidelně vypaluje saze a další škodlivé sloučeniny, jenomže během používání se filtr plní popelem a dalšími nečistotami z motorového oleje a motorové nafty. Je-li filtr plný těchto sloučenin, je třeba jej vyměnit nebo vyčistit.  

 

Jak probíhá čištění DPF filtru?

Pokud je filtr pevných částic zaplněný, je vhodné nejprve diagnostikovat příčinu jeho zaplnění a závadu odstranit. Pakliže se v něm vyskytuje malé množství popela a velké množství sazí, může být provedena regenerace v tzv. statickém servisním režimu – pomocí počítačové diagnostiky dojde k nucenému vypálení filtru pevných částic. Celý proces bude řídit počítačová diagnostika, díky čemuž snížíme náklady na další opravy. Je-li obsah sazí a popela vysoký, je potřeba filtr demontovat a podrobit ho vyčištění vypalováním v peci a mytím. Po takovém čištění se zkontroluje průtok vzduchu a filtr se regeneruje. Jestliže již není regenerace filtru možná, je nutné filtr vyměnit za nový. 

 

Kdy je třeba vyčistit DPF filtr?

 

Vše závisí na vašem stylu jízdy, počtu ujetých kilometrů a také značce a modelu vozidla, který řídíte. Je velmi důležité, abyste používali správný olej a během provozu dodržovali doporučení výrobce pro provoz automobilu. Objeví-li se na sdružených přístrojích kontrolky informující o nesprávném chodu motoru, je dobré nejprve navštívit nejbližší servisní středisko Premio a nechat zkontrolovat DPF filtr a související části motoru.

 

 

Proč se vyplatí pečovat o DPF filtr?

 

Díky této službě si můžete být jisti, že je váš DPF filtr plně funkční, což pozitivně ovlivňuje výkon motoru, snižuje spotřebu paliva a emise výfukových plynů. Životní prostředí i vaše peněženka vám poděkují.

 

Pravidelné kontroly a případné čištění DPF filtru vám umožní vyhnout se jeho případné nákladné výměně.

 

Jak poznáte, že je třeba vyčistit filtr DPF?

 

V každém vozidlu se vznětovým motorem se časem usazují saze, zejména jezdíte-li s vozem v městských podmínkách, cestujete na krátké vzdálenosti, anebo nízkou rychlostí. V takových případech je teplota motoru příliš nízká na to, aby filtr DPF mohl plnit svou funkci. To vede k hromadění sazí a ucpávání filtru.

 

Pokud při jízdě zjistíte, že má váš vůz nižší výkon a přesto spaluje více paliva, může to znamenat, že je filtr pevných částí zanesený nebo poškozený a stojí za to se postarat o jeho kontrolu a popřípadě vyčištění nebo výměnu. U některých modelů automobilů vás na zanesený DPF filtr upozorní kontrolka na přístrojové desce. Vyčištění filtru pevných částic v místním servisu Premio je nejlepší způsob, jak se vyhnout nákladné opravě.

Související služby

 

Máte dotazy? Rádi Vám pomůžeme!

Obraťte se na Váš místní servis Premio.

 

Je dobré vědět

Související články, které by Vás mohly zajímat.

Kontrolky v autech – popis kontrolek v automobilu

Typy a význam kontrolek na přístrojové desce vozidla.

Zjistit více

Výfukový systém – jak funguje výfuk v autě?

Je většinou skrytý, ale neocenitelný – jak funguje výfukový systém?

Zjistit více