Zpět na seznam služeb

Servis motocyklových pneumatik

 

Kamkoli jedete, správný výběr a výměna motocyklových pneumatik jsou klíčem k tomu, abyste si mohli plně užívat jízdu na motorce. Navštivte místní servis Premio, kde se můžete spolehnout na odborné rady od specialistů. 

Kontaktujte servis a domluvte si schůzku

Servis motocyklových pneumatik

Servis motocyklových pneumatik

Je čas vyměnit pneumatiky na motocyklu? Sjednejte si návštěvu hned.

Tato služba není k dispozici online.
Dostupné pouze ve vybraných servisech.

Detaily služby

Detaily služby

Výběr motocyklových pneumatik

 

Výběr správných pneumatik by měl vycházet z typu vaší motorky, účelu, ke němuž ji využíváte, a vašich potřeb, ale nezapomeňte vždy dodržovat pokyny uvedené v dokumentaci výrobce.

 

Při výběru pneumatik pro vaši motorku zohledněte následující faktory:

 

  • Stav a typ silnic, po kterých jezdíte – je dobré si také zjistit, jaké jsou silnice v oblasti, kam se chystáte vyrazit.
  • Způsob, jakým motorku využíváte – je pro Vás každodenním dopravním prostředkem, společníkem na dlouhých výpravách, anebo zdrojem sportovních zážitků? Specialisté sítě Premio vyhodnotí typ pneumatik používaných na vaší motorce a pomohou vám vybrat pneumatiky vhodné pro váš styl jízdy.
  • Typ vaší motorky – každá motorka je z výroby vybavena správným typem pneumatik, ty však nemusí plně vyhovovat vašemu stylu jízdy. Obraťte se na odborníky Premio a vyberte si ty správné motocyklové pneumatiky.

 

Kdy a proč by se měly měnit pneumatiky na motorce?

 

Malá hloubka nebo stáří dezénu jsou jasnými signály, že nastal čas pneumatiky vyměnit. Někdy je obtížné zjistit, kdy k tomuto opotřebení dochází, a proto je dobré poradit se s odborníkem.

 

Důležitým faktorem je také změna způsobu používání motocyklu z městského na turistický, nebo z typicky silničního na offroad – to je ten správný okamžik, kdy je nutné vybrat nové vhodné pneumatiky.

 

Zákonem stanovená minimální hloubka dezénu motocyklových pneumatik 1,6 mm. Pravidelná kontrola hloubky dezénu pneumatik zvýší vaši bezpečnost na silnici a sníží riziko defektů. Poškozená nebo nevhodně zvolená pneumatika ohrožuje nejen vás, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Objednejte se do místního servisu Premio a nechte si zkontrolovat stav vašich pneumatik

Související služby

 

Máte dotazy? Rádi Vám pomůžeme!

Obraťte se na Váš místní servis Premio.

 

Je dobré vědět

Související články, které by Vás mohly zajímat.

Motocyklové pneumatiky: opotřebení a poškození

Pneumatiky pro jednostopá vozidla vyžadují zvláštní pozornost – podívejte se na další informace.

 

 

Zjistit vice

Datum výroby pneumatiky: jak ho zjistit a co znamená?

Podívejte se, jak rychle a správně zkontrolovat datum výroby pneumatiky.

 

 

Zjistit vice

Jak rozumět značkám na pneumatikách?

Označení na pneumatikách pomáhají řidiči odpovědět na mnoho otázek, včetně toho, jak zkontrolovat jejich stáří nebo zda jsou správně namontovány.

 

Zjistit vice