Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Celoroční pneumatiky 195 55 R16

 

Celoroční pneumatiky 195 55 R16 z našeho shopu jsou nezdolné a hodí se do nejrůznějšího počasí. Pryžová směs není (stejně jako u všech celoročních pneumatik) ani příliš tvrdá ani měkká. Proto mají pneumatiky dobrou přilnavost na suché silnici i na kluzké zasněžené vozovce. Směs materiálu je vyladěná tak, aby zůstávala i při nízké teplotě pružná. Tyto pneumatiky jsou poměrně úzké a mají rovněž nízkou hmotnost. Rozjíždějí se dobře i na zasněžené vozovce.

Celoroční pneumatiky 195 55 R16 se chovají i na mokré silnici, kde hrozí zvýšené riziko aquaplaningu, stabilněji než široké modely. Úzký běhoun totiž musí odvádět méně vody, proto se pneumatiky tak rychle nerozkolísají a nezačnou plavat. Celoroční pneumatiky 195 55 R16 Vám dokáží své kvality hlavně za extrémního počasí. Budou se líbit hlavně řidičům, kteří se snaží jezdit ekonomicky. Valivý odpor úzkých pneumatik je obecně nízký a proto je i spotřeba paliva nižší.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.