Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Celoroční pneumatiky 195 65 R15

 

Naše celoroční pneumatiky 195 65 R15 jsou poměrně úzké a proto jsou ideální pro vozidla třídy kompaktních a malých automobilů. Jako celoroční pneumatiky jsou skutečně univerzální a dimenzované do nejrůznějšího počasí. Na suché vozovce mají výbornou přilnavost a neztrácí ji příliš rychle ani na sněhu nebo ledu. Zásluhu na tom má směs, která se dobře přizpůsobí vysoké teplotě, ale ani za chladu a vlhka neztrácí svou pružnost.

Celoroční pneumatiky 195 65 R15 však dokážou ještě víc. Jsou lehčí než velké modely, a mají proto nižší valivý odpor. Jezdí tedy ekonomicky. Kromě toho jsou profily úzkých osobních pneumatik lépe vybavené do extrémního počasí (např. při riziku aquaplaningu) za deště než těžké a široké modely. Úzký běhoun pneumatik 195 65 R15 výborně odvádí vodu, takže pneumatiky nezačnou na vodě hned tak plavat.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.