Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Celoroční pneumatiky 205 55 R16

 

Naše celoroční pneumatiky 205 55 R16 jsou robustní a univerzální. Jako většina celoročních pneumatik jsou z pryžové směsi, která se dobře přizpůsobí zasněženému, kluzkému terénu. Stejně dobře si však povedou na suché silnici. Mají šířku 205 mm, a jsou 16palcové. Jsou tedy spíše úzké a poměrně lehké. Proto mají celoroční modely 205 55 R16 nízký valivý odpor. To se zase pozitivně projeví na nízké spotřebě paliva. Obzvlášť s rozjížděním na zasněženém podkladu si tyto (spíše úzké) 16palcové pneumatiky poradí skvěle, především ve srovnání se širokými modely. Rozdíly poznáte i v jízdních vlastnostech na velmi mokrém podkladu. Celoroční pneumatiky 205 55 R16 se chovají ve srovnání se širokými modely suverénně, i když hrozí riziko aquaplaningu. Úzký běhoun musí odvádět méně vody než je tomu u širokých pneumatik. Nezačnou proto hned tak plavat.

Celoroční pneumatiky 205 55 R16 jsou ideální pro vozidla malé a kompaktní třídy, hodí se ale pro mnoho různých modelů aut.

FAQ Celoroční pneumatiky 205 55 R16

Co znamená písmeno a číslice na konci popisu celoročních pneumatik 205 55 R16?

Písmeno a dvou- až třímístná číslice na našich celoročních pneumatikách 205 55 R16 informují o nosnosti a přípustné maximální rychlosti. Číslice je tzv. ukazatel nosnosti pneumatik, nebo také index zatížení celoročních pneumatik, písmeno udává jejich maximální povolenou rychlost. Stačí když porovnáte tyto hodnoty s údaji ve vašich dokladech k vozidlu (osvědčení o registraci) a příp. v CoC dokumentu. Pokud chcete znát více podrobností, využijte standardní převodní tabulku, která uvádí pro index zatížení hodnoty mezi 50 (190 kg maximální hmotnost na kolo) a 124 (1600 kg). Písmeno označuje přípustnou maximální rychlost. V například znamená „do 240 km/h“, H znamená „do 210 km/h“ atd.

Index rychlosti a index zatížení tvoří v kombinaci provozní popis celoroční pneumatiky 205 55 R16.

Jak poznáte, že jsou celoroční pneumatiky 205 55 R16 vhodné pro váš vůz?

Pokud si nejste jisti, jestli jsou naše celoroční pneumatiky 205 55 R16 vhodné pro Váš vůz, nahlédněte jednoduše do technického průkazu. Najdete tam všechny informace pro přípustné obutí.

Na kolech pak najdete identifikaci pneumatik, jež obsahuje různé parametry. Sestává z následujících údajů:

 

  • šířka 205 mm
  • 55 je poměr mezi výškou a průměrem pneumatiky (v procentech)
  • R pro radiální pneumatiky
  • 16 pro vnitřní průměr v palcích (velikost ráfku)

 

Poslední písmeno a dvou- až třímístná číslice uvádí maximální rychlost a maximální zatížení. Všechny údaje musí odpovídat požadovaným hodnotám (v technickém průkazu vozidla). Celoroční pneumatiky 205 55 R16 jsou primárně určené pro vozidla malé a kompaktní třídy, a také vozy střední třídy.

Čím jsou celoroční pneumatiky 205 55 R16 charakteristické?

Naše celoroční pneumatiky 205 55 R16 jsou univerzálně vhodné pro každé počasí. Tím, že jde o relativně malou až průměrnou velikost pneumatik, je i valivý odpor spíše nízký. Dalším Vašim bonusem bude tedy nízká spotřeba paliva.

Jako většina celoročních modelů mají dobré jízdní vlastnosti na suché i mokré vozovce, a stejně tak se přizpůsobí studenému zimnímu povrchu. Především v oblasti aquaplaningu pak mají užší modely oproti svým velkým kolegům dost navrch. Jejich styková plocha je menší, a proto nezačnou plavat tak rychle jako se to stává širokým pneumatikám.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.