Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Celoroční pneumatiky 225 45 R17

 

Naše celoroční pneumatiky 225 45 R17 jsou jakýmsi zlatým středem ve velikostech pneumatik. Hodí se pro velkou škálu různých modelů vozidel – od kompaktních, přes sportovní vozy, až po velké dodávky. Středně tvrdá pryžová vrstva osobních pneumatik na jedné straně zaručuje dobré přiléhání k suché vozovce a současně solidní záběr na zasněženém podkladu. Pryžová směs zůstává i za nízkých teplot elastická.

Obecně jsou 17palcové pneumatiky dobrým univerzálním řešením. Navíc mají v porovnání s jinými, většími nebo menšími modely, velmi precizní jízdní vlastnosti. Celoroční pneumatiky 225 45 R17 mimo jiné bodují i na klikatých silnicích. Rychle a přímo totiž reagují na pohyby řízení. Obecně mají výrazně lepší dynamiku v zatáčkách než jejich menší kolegové. I při komplikovaných podmínkách na silnici, například při aquaplaningu, dokazují tyto High-Performance pneumatiky svou skutečnou kvalitu. Pneumatiky se středně širokým profilem nejdou tak rychle do smyku jako tomu bývá u širokých modelů. I brzdná dráha je ve srovnání s užšími pneumatikami poměrně krátká. Navíc je ještě podpořena našimi optimálními profily a směsí pryže.

Celoroční pneumatiky 225 45 R17 s vhodnými 17palcovými ráfky navíc každý vůz ještě opticky pozvednou. Velká mu dodají sportovní a dynamický look.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.