Celoroční pneumatiky 215 60 R17

 

Celoroční pneumatiky jsou výhodné, ušetří Vám totiž dvakrát do roka čas a peníze za výměnu. Navíc kombinují kladné vlastnosti letních i zimních pneumatik. Pokud hledáte nová kola pro svůj vůz, měli byste určitě o celoročních pneumatikách 215 60 R17 uvažovat. Celoroční pneumatiky 215 60 R17 mají poměrně vysokou boční výšku. Kromě toho jsou vyrobené z elastické pryžové směsi. Tím je zaručeno, že můžete bezpečně cestovat za horka, ale stejně tak i sněhu nebo ledu v zimě. Celoroční pneumatiky mají profil více dimenzovaný pro mokré silnice než běžné letní pneumatiky. Jsou také opatřeny symbolem sněhové vločky zimních pneumatik. Pokud žijete v regionu, kde často sněží, možná byste měli uvažovat spíš o pořízení zimních pneumatik téhož rozměru. Zde popsané modely se hodí především pro vozidla kompaktní a střední třídy. Zda jsou celoroční pneumatiky 215 60 R17 vhodné pro Vaše auto, zjistíte v technických dokladech svého vozu.

Celoroční pneumatiky 215/60 R17 u Premio

Celoroční pneumatiky 215/60 R17 u Premio

Celoroční pneumatiky 215/60 R17 u Premio

Celoroční pneumatiky 215/60 R17 u Premio

Celoroční pneumatiky 215/60 R17 u Premio

Celoroční pneumatiky 215/60 R17 u Premio

Celoroční pneumatiky 215/60 R17 u Premio

Celoroční pneumatiky 215/60 R17 u Premio

Please check our partner websites for your Goodyear product

Speed rating and Load index are indicated as minimum values but your car can be equipped with higher performance rating tires.

We guarantee that these tires will fit your search criteria and your vehicle.

Any questions? Our call centre is at your disposal via phone or chat.

You can also use winter and all-season tires with a permissible maximum speed below the maximum vehicle speed.

We guarantee that these tyres will fit your search criteria and your vehicle.

Any questions? Our call center is at your disposal via phone or chat.

Please check our partner websites for your Goodyear product

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

A. Šířka pneumatiky

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

B. Výška profilu

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

C. Průměr kola

Průměr kola (výška) v palcích.

D. Index nosnosti

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

E. Rychlostní index

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.


 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.