Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Celoroční pneumatiky 225 55 R17

 

Jak už název napovídá, jsou celoroční pneumatiky dimenzované k použití na suchou i mokrou, a dokonce sněhem pokrytou vozovku. Tomu odpovídají vlastnosti celoročních pneumatik 225 55 R17.  Díky speciální pryžové směsi se přizpůsobí různým povětrnostním podmínkám. Za horka nebo v zimě – neztrácí své kladné jízdní vlastnosti. Celoroční pneumatiky 225 55 R17 mají spolehlivý výkon na mokrém asfaltu, vždy si uchovávají přesvědčivou přilnavost na suché vozovce i na sněhu. Za všechny tyto jízdní vlastnosti vděčí vyváženému profilu. Optimalizovat lze i valivý odpor, jak se např. ukazuje u pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 nebo velikosti 225 55 R17 101V (EU štítek pneumatiky, účinnost paliva „A“).

Ani opticky tyto celoroční pneumatiky 225 55 R17 nepodceňujte. 17palcové obutí dodá Vašemu vozu sportovní design, se kterým se můžete vždycky a všude ukázat. U nás najdete v tomto rozměru vynikající pneumatiky, jež kombinují spolehlivost a komfort s radostí z jízdy a precizní ovladatelností.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.