Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Celoroční pneumatiky 245 45 R18

 

Celoroční pneumatiky 245 45 R18 mají velmi stabilní konstrukcí. Jako všechny celoroční pneumatiky zaručují silný záběr na suché vozovce. Ani na hladké, vlhké vozovce však většinou nijak neztrácí stabilitu. Středně tvrdá pryžová směs zaručuje, že naše pneumatiky ani při nízkých teplotách příliš neztuhnou a proto si zachovávají svou elasticitu.

Protože jsou tyto 18palcové High-Performance pneumatiky obzvlášť široké a stabilní, mají oproti menším modelům celou řadu výhod.  Díky šířce 245 mm mají spíš kratší brzdnou dráhu. Dále je také charakterizuje skvělá trakce a přesná ovladatelnost. Velká kontaktní plocha s vozovkou, výborně vyladěná pryžová směs a optimalizovaná konstrukce profilu je výhodou i na zasněženém podkladu. Pokud mají celoroční pneumatiky 245 45 R18 navíc vysoký index zatížení, u těžkého sportovního vozu nebo SUV dokážou probudit jeho nejlepší jízdní vlastnosti.

Hodí se hlavně pro modely aut ze segmentu střední třídy, dále pro vyšší třídu, např. sportovní limuzíny. Malé a lehké vozy tento rozměr spíše neocení. Chcete vědět zda můžete svůj vůz obout těmito celoročními pneumatikami? Nahlédněte do registračních dokladů a podkladů výrobce (dokument CoC) svého vozu. (Najdete zde např. informace k velikosti pneumatik a indexu zatížení a rychlosti.).

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.