Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Celoroční pneumatiky 205 60 R16

 

Naše celoroční pneumatiky 205 60 R16 jsou nezdolné a univerzální. Mají nižší hmotnost a ne moc široký profil, hodí se tedy především pro auta z třídy malých a kompaktních vozů. Tento celoroční model má bezpečný záběr na suché vozovce, ale také výbornou přilnavost i na sněhu a ledu. Středně tvrdý pryžový povrch zaručuje, že celoroční pneumatiky 205 60 R16 zůstávají elastické i za velmi nízkých teplot.

Menší velikost navíc poskytne celou řadu výhod oproti těžkým a velkým modelům pneumatik. Při aquaplaningu se 16palcové pneumatiky nedostávají tak rychle do smyku, protože úzký profil musí odvádět méně vody. I na klikatých silnicích vás překvapí svým mimořádně dobrým bočním vedením. Jsou také ekonomické. Valivý odpor je totiž u High-Performance pneumatik spíše nízký. Spotřeba paliva je tedy nižší než u těžkých modelů.

Naše celoroční pneumatiky 205 60 R16 se výborně hodí pro malá vozidla do 1,5 tuny. Malé a kompaktní vozy jsou tedy ideální – pro větší vozidla jsou většinou vhodné i větší modely pneumatik. Údaje pro Váš vůz najdete v registračních dokladech a dokumentech výrobce vozidla.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.