Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Celoroční pneumatiky 225 50 R17

 

Celoroční pneumatiky 225 50 R17 jsou univerzálními pneumatikami střední velikosti. Slibují dobrý záběr v jakémkoli terénu. Jelikož jde o celoroční modely, jezdí bezpečně a spolehlivě na suché vozovce, ale také na zasněženém nebo vlhkém podkladu. Speciální složení pryžového povrchu zaručuje, že se osobní pneumatiky při suchém, teplém počasí dobře přizpůsobí vozovce, za nízkých teplot si však stále zachovávají svou elasticitu.

Díky velikosti a mírně širokému profilu platí celoroční pneumatiky 225 50 R17 za perfektní střední cestu – nejsou ani příliš malé ani moc velké. Často dokazují solidní záběr a lepší dynamiku v zatáčkách, než jejich menší kolegové. Na kluzké vozovce zase dosedají bezpečněji než velké modely. Oproti malým pneumatikám mají také lepší brzdnou dráhu.

Celoroční pneumatiky 225 50 R17 jsou vhodné pro celou řadu modelů různých tříd. Hmotnost, velikost a index zatížení se hodí pro segment kompaktních a malých vozů, ale také pro větší střední třídu aut nebo dokonce pro dodávky. Při hledání ideálních celoročních pneumatik pro své auto s pomocí našeho vyhledávacího filtru vždy srovnávejte údaje v technickém průkazu vozidla.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.