Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Celoroční pneumatiky 205 50 R17

 

Celoroční pneumatiky 205 50 R17 z našeho shopu jsou výkonným univerzálním modelem střední velikosti. Jelikož jde o celoroční pneumatiky, jsou dimenzované nejen pro suchou vozovku, ale jsou dobře vybavené i na zasněžený a hladký povrch. Středně tvrdá pryžová směr přitom zaručuje, že zůstávají elastické při nízkých teplotách. Skvělou přilnavost si zachovávají v nejrůznějším terénu. Protože mají méně široký profil, jsou celoroční pneumatiky 205 50 R17 ideálně vhodné pro řidiče, kteří milují sportovní jízdu. Na klikatých silnicích zaručí přesné řízení a oslní Vás skvělými jízdními vlastnostmi. I na mokré vozovce a při aquaplaningu si déle zachovávají svou přilnavost. Tyto High-Performance pneumatiky jsou totiž poměrně úzké a nemusí tedy odvádět tolik vody. U širokých modelů pneumatik je riziko smyku obecně větší.

Naše celoroční pneumatiky 205 50 R17 se hodí pro různé třídy vozidel. Nejen pro kompaktní a sportovní vozy, ale i pro prostorné terénní vozy a také dodávky. Pro výběr správného indexu zatížení a rychlosti nahlédněte do technickém průkazu vozidla a CoC listu. Hlavně malým modelům aut dodají velké ráfky sportovně dynamický vzhled.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.