Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Letní pneumatiky 205 50 R17

 

Díky profilu a speciální pryžové směsi jsou letní pneumatiky s rozměrem 205 50 R17 ideální pro jízdu za horkých letních dnů. Model EfficientGrip Performance 2 má silný záběr na suché i na mokré vozovce. Vůz pak má velmi krátkou brzdnou dráhu. Velmi vysoký kilometrový nájezd Vám také v budoucnosti ušetří náklady. Letní pneumatiky 205 50 R17 jsou skvělé pro vozy kompaktní a střední třídy. Pneu této velikosti lze označit za méně široké pneumatiky. Mají proto velmi dobrou přilnavost a skvělé brzdné vlastnosti. Silná trakce navíc zaručuje lepší ovladatelnost vozu. Jsou tyto pneumatiky vhodné pro Váš? Podívejte se do technického listu nebo na tzv. CoC list. Zde najdete všechny potřebné informace. V dokumentech uvedené hodnoty musí odpovídat údajům na bočnici letní pneumatiky 205 50 R17. Čísla znamenají, že pneumatika má šířku 205 mm, boční profil (výška) činí 50 procent šířky a pneumatika se hodí na 17palcový ráfek.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.