Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Letní pneumatiky 205 55 R16

 

Pohodlnou jízdu autem během letních měsíců s našimi letními pneumatikami se silnou přilnavostí – například rozměr 205 55 R16. Skvěle se chovají i za mokra a zaručují nižší spotřebu paliva na suché vozovce. Kromě toho dosahují naše modely krátké brzdné dráhy a mají nízký valivý odpor. Vaše cestování bude bezpečné a ekonomické – na jakékoli vozovce.

Osobní letní pneumatiky s rozměrem 205 55 R16 jsou velmi oblíbené. Jsou to modely, které patří ke standardnímu obutí mnoha vozidel střední třídy – například vozů VW Golf, Ford Focus nebo Peugeot 308. Naše vyvážené pneumatiky mají skvělý výkon a jsou dostupné v mnoha rychlostních indexech. Můžete si tak koupit například letní pneumatiky 205 55 R16 s indexem H (do 210 km/h) nebo také V (do 240 km/h).

Výkonnost letních pneumatik 205 55 R16 se pravidelně testuje. Tyto standardní testy pneumatik provádí například ADAC nebo Auto Motor und Sport. Naše letní pneumatiky se mohou vždy pochlubit pozitivním hodnocením. Neustále se totiž věnujeme zdokonalování našich letních pneumatik 205 55 R16.

FAQ Letní pneumatiky 205 55 R16

Jak najdete správnou velikost pneumatik?

Informace Vám poskytne identifikace pneumatiky. Najdete ji na boční stěně letní pneumatiky. Velikost pneumatiky 205 55 R16 91V např. obsahuje následující informace:

  • 205 je šířka pneumatiky v mm.
  • 55 je poměr bočního profilu, tedy výšku v poměru k šířce.
  • R znamená radiální pneumatiku.
  • 16: Číslo 16 Vám říká, že se letní pneumatika montuje na 16palcový ráfek
  •  91 je index zatížení, tedy maximální nosnost.
  • V je index rychlosti, který udává maximální rychlost.
Kde si můžete letní pneumatiky 205 55 R16 koupit?

Naše pneumatiky na léto najdete samozřejmě v našem online shopu. Dojednejte si termín montáže a nechte si pneumatiky od nás dopravit do Vašeho vybraného servisu. Naše produkty najdete samozřejmě i u každého dobře zásobeného prodejce pneumatik.

Proč byste se měli rozhodnout pro letní pneumatiky 205 55 R16 z dílny Goodyear?

Všechny naše pneumatiky jsou stále přísně testovány. Nejen experty nezávislých odborných časopisů jsou skvěle hodnoceny. Naše letní pneumatiky 205 55 R16 testujeme z hlediska více než 50 kritérií výkonu. Patří k nim mimo jiné:

 

  • požadavky EU na označování pneumatik
  • kritéria významných automobilových magazínů
  • interní testy Goodyear

 

Testuje se například životnost nebo záběr, dále ovladatelnost na mokré a suché vozovce. Než uvedeme nový model pneumatik na trh, velmi přísně jej testujeme. Proto má náš sortiment pneumatik trvale vynikající prémiovou kvalitu.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.