Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Letní pneumatiky 225 45 R17

 

Jsou pro Vás jízdní vlastnosti podstatné? Určitě byste si měli všimnout letních pneumatik 225 45 R17. Jsou poměrně sportovní, mají výborné brzdné vlastnosti a rovněž energické zrychlení. Letní pneumatiky 225 45 R17 navíc oslní svou dobrou stabilitou na jízdní dráze.

Než si koupíte své osobní letní pneumatiky, určitě nahlédněte do technického průkazu nebo technického listu (CoC). Najdete zde informace o vhodných pneu pro Váš vůz. V dokumentech uvedené normy definují parametry jako nosnost a index rychlosti. Zjistěte tedy, zda jsou letní pneumatiky 225 45 R17 pro Vaše auto vhodné. Pouze se správnými pneumatikami bude Vaše jízda v silničním provozu bezpečná a pohodlná. Námi nabízené modely se hodí pro kompaktní i pro střední třídu, a to hlavně pro ty, kdo chtějí svému vozidlu dopřát sportovní vzhled.

FAQ Letní pneumatiky 225 45 R17

Jaké vlastnosti mají letní pneumatiky 225 45 R17?

Letní pneumatiky jsou vyrobené z tvrdší pryže než zimní, což minimalizuje valivý odpor a zajišťuje vyvážený poměr mezi silnou přilnavostí a ekonomickou spotřebou paliva a dlouhou životností na letní vozovce. S těmito pneumatikami bude mít Váš vůz také silný brzdný výkon na horkém asfaltu. Letní pneumatiky 225 45 R17 jsou navíc širší než mnoho jiných modelů. Jejich plocha pro optimální přenos síly je širší.

Nejprve nahlédněte do svého technického průkazu vozidla (registrace a technický certifikát (CoC)). Zde je uvedeno, jaké vlastnosti musí pneumatiky pro Váš vůz mít. Na samotných pneumatikách je uvedena informace o jaký model se jedná. Na letních pneumatikách 225 45 R17 si můžete přečíst následující informace:

  • Šířka pneumatiky: Číslo 225 udává, že je pneumatika 225 mm široká.
  • Boční profil: Číslice 45 je poměr mezi výškou pneumatiky a její šířkou. Boční profil zde činí 45 procent.
  • R je označení radiální pneumatiky.
  • Průměr ráfku: Číslo 17 udává, že má Vaše letní pneumatika vnitřní průměr 17 palců, hodí se proto na 17palcový ráfek.

Dál ještě najdete podrobnosti k indexu rychlosti a hmotnosti. I tyto údaje musí odpovídat hodnotám ve Vašich dokladech k vozidlu.

Jaké letní pneumatiky 225 45 R17 jsou povolené pro vysokou rychlost jízdy?

Volba pneumatik by vždy měla odpovídat maximální rychlosti jízdy. Index rychlosti udává, jak rychle smíte s pneumatikou jet:

F max. 80 km/h
G  max. 90 km/h
J max. 100 km/h
K max. 110 km/h
L max. 120 km/h
M max. 130 km/h
N max. 140 km/h
P max. 150 km/h
Q max. 160 km/h
R max. 170 km/h
S max. 180 km/h
T max. 190 km/h
U max. 200 km/h
H max. 210 km/h
V max. 240 km/h
W max. 270 km/h

Pozor: Letní pneumatiky 225 45 17 musí být vždy schválené pro vyšší rychlost, než jakou nakonec využijete. Podívejte se do technického průkazu vozidla, kde najdete schválenou velikost pneumatik. Zajistíte si tak bezpečnou jízdu s optimálním záběrem.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.