Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Letní pneumatiky 225 50 R17

 

Díky profilu a speciální pryžové směsi jsou letní pneumatiky s rozměrem 225 50 R17 ideální pro jízdu za horkého léta. Model EfficientGrip Performance 2 má silný záběr na suché a mokré vozovce. Pneumatiky mají rovněž velmi krátkou brzdnou dráhu. Velmi vysoký kilometrový nájezd Vám navíc ušetří budoucí výdaje. Letní pneumatiky 205 50 R17 se hodí pro vozy kompaktní a střední třídy. Pneu této velikosti lze označit za méně široké pneumatiky. Proto mají také velmi dobrou přilnavost a skvělé brzdné vlastnosti. Silná trakce navíc zaručuje jejich výbornou ovladatelnost. Jsou tyto osobní pneumatiky vhodné pro Váš vůz? Nahlédněte do informací v technickém listu nebo na tzv. CoC listu. Uvedené hodnoty musí odpovídat údajům na bočnici letní pneumatiky 205 50 R17. Význam čísel je následující: pneu je 205 mm široká, boční profil (výška) činí 50 procent šířky a pneumatika padne na 17palcový ráfek.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.