Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Letní pneumatiky 245 40 R18

 

Dobré letní pneumatiky jsou vhodné do různého počasí. Pokud prší, co nejvíce předcházejí aquaplaningu. Zabírají tedy až při vyšší rychlosti. Za slunečného dne na suché silnici mají skvělou ovladatelnost.

Naše letní pneumatiky 245 40 R18 mají široký profil a velký 18palcový průměr. Díky své šířce dobře sedí na silnici. Brzdný výkon na suchém podkladu Vám umožní splnit si jakékoli řidičské přání. Jízda bude zábavou hlavě pro řidiče, co rádi tlačí na plyn.

Letní pneumatiky 245 40 R18 Vás o svých kvalitách přesvědčí hlavně na klikatých silnicích. S plochými modely pneumatik (zde boční profil 40 %) je totiž možné velmi přesné řízení.

Kdo dá víc na vzhled, taky si přijde na své. 18palcové pneumatiky dodají Vašemu vozu sportovní look.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.