Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Letní pneumatiky 225 40 R19

 

Velké letní pneumatiky 225 40 R19 se skvěle hodí pro výkonná vozidla, které potřebují mít zaručené přesné řízení a dobrou přilnavost. Díky tomu budou tyto High-Performance pneumatiky výhodné hlavně pro sportovní vozy. Hodí se však také pro SUV, limuzíny střední třídy a mnoho dalších tříd vozidel. Stejně jako u mnoha velkých modelů zaručuje velká styková plocha a sportovně dimenzovaná pryžová směs lepší záběr, než mají malé osobní pneumatiky. Sedí dobře na vozovce a na pohyby řízení reagují přímo a rychle. Naše letní pneumatiky 225 40 R19 Vás tak skvěle podrží nejen na klikatých silnicích, ale svou skutečnou sílu předvedou speciálně za extrémních podmínek. 

Chcete pneumatiky, které budou všichni obdivovat? Pak jsou 225 40 R19 to pravé. S nízkoprofilovými pneumatikami na velkých ráfcích bude Váš vůz působit sportovně a dynamicky.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.