Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Letní pneumatiky 245 40 R19

 

Výběrem těchto pneumatik vsadíte na vysoký výkon. Jak pryžová směs tak i šířka letních pneumatik 245 40 R19 dodá Vašemu vozu spolehlivou stabilitu na suché a i mokré vozovce. Styková plocha totiž zaručuje lepší záběr, než je tomu u úzkých modelů. Takže mají pneumatiky precizní přenos síly. Přesná ovladatelnost je tedy hlavní výhodou těchto pneumatik. Mnoho našich produktů vyrábíme speciálními technologiemi. U našich letních pneumatik 245 40 R19 jsme dosáhli optimálního výkonu. Například jsme zkrátili brzdnou dráhu na mokré i suché vozovce. Perfektní ovladatelnost, vysoká míra spolehlivosti a vynikající brzdný výkon – tyto High Performance pneumatiky dodrží vše, co slibují.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.