Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Letní pneumatiky 245 45 R18

 

Sportovní letní pneumatiky 245 45 R18 jsou vhodné hlavě pro rychlá vozidla a sportovní vozy. Ultra-High-Performance pneumatiky, jako Goodyear Eagle F1 Supersport, mají díky velkým kontaktním plochám vysokou míru jízdní stability. Ta příliš neklesá ani při vysoké rychlosti. Speciální profil pneumatik u tohoto špičkového modelu navíc zaručuje vylepšený záběr na suché a mokré vozovce. Dynamičtí řidiči získají nákupem letních pneumatik s rozměrem 245 45 R18 kola, která jim poskytnou opravdové potěšení z jízdy. Přilnavost je markantní a stabilita v zatáčkách vynikající. Letní pneumatiky 245 45 R18 jsou ze speciální pryžové směsi Silica. Tato směs je dimenzovaná pro vysoké teploty, ale i na mokré vozovce jsou charakterizovány vynikající přesností.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.