Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Letní pneumatiky 235 35 R19

 

U letních pneumatik jde hlavně o flexibilitu. Jak na suché, tak i na mokré vozovce musí mít dobrý záběr. Při extrémním počasí a riziku aquaplaningu zase musí zaručovat maximální míru bezpečnosti. Dále je důležitý nízký valivý odpor, který umožňuje ekonomickou jízdu s úsporou paliva. To vše naše letní pneumatiky 235 35 R19 slibují – a umí ještě mnohem víc.

Brzdná dráha na suché vozovce je poměrně krátká. Boční vedení je extrémně stabilní. Jízdní vlastnosti za sucha obecně zaručují pohodlnou a příjemnou jízdu při jakékoli rychlosti. Jelikož jsou osobní pneumatiky 19palcové, mají tužší a plošší ráfky, než mívají ráfky malých modelů. Jízda tedy bude sportovní a v zatáčkách stabilní – pneumatiky 235 35 R19 potěší hlavě na výkon orientované řidiče.

Letní pneumatiky 235 35 R19 jsou vhodné pro různé třídy vozů. Díky jejich velikosti bude mít Váš vůz sportovní look.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.