Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Letní pneumatiky 225 40 R18

 

Potřebujete nové pneumatiky pro svůj vůz? Pak Vás většinou čeká těžká volba. Nabídka je obrovská, nejen co do výrobců, ale i velikostí pneumatik. Na první pohled může vypadat výběr správného modelu obtížně. Pohled na bočnici osobní pneumatiky Vám pomůže vybrat správný rozměr. U letní pneumatiky 225 40 R18 Vám číslo napoví, že je pneumatika 225 mm široká, výška činí 40 procent výšky, a jedná se o 18palcovou pneumatiku. Hodí se pro Váš vůz? Nahlédněte do technického průkazu nebo technického listu (CoC).

Letní pneumatika 225 40 R18 Eagle F1 Asymmetric 5 je např. High-Performance pneumatika pro osobní automobily. Má vynikající jízdní a brzdné vlastnosti na suché i mokré vozovce. Dále se méně opotřebovává – i při vysokých rychlostech. Jako řidič si můžete být jist tím, že pořízením letní pneumatiky 225 40 R18 Eagle F1 Asymmetric 5 získáte model, který má vynikající a vyvážené jízdní vlastnosti. Test pneumatiky provedený společností ADAC v roce 2020 (https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/sommerreifen/225-40-r18/) navíc potvrdil solidní kilometrový nájezd až 39 600 km.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.