Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 205 50 R17

 

Šířka 205 mm, 50 výška bočnice v poměru k šířce a 17 palců – to jsou hlavní vlastnosti zimních pneumatik 205 50 R17. Osobní pneumatiky jsou strukturované tak, aby byla zaručena jejich vynikající přilnavost. To je velmi důležité, protože zimní pneumatiky musí odolávat nejrůznějšímu počasí. Led, sníh, náledí a voda – to nám bezpečnou a komfortní jízdu moc neusnadňuje. Pneumatiky proto musí mít odpovídající záběr. Zimní pneumatiky 205 50 R17 Goodyear a Dunlop přesvědčují obzvlášť při trakci. Osobní pneumatiky jsou vybavené četnými speciálními lamelami, které mají spolu s pryžovou směsí zaručovat krátkou brzdnou dráhu. Při koupi nových pneumatik vždy dbejte na to, a by splňovaly normy pro Vaše vozidlo. V technickém průkazu vozidla najdete informace, zda jsou pro Vás zimní pneumatiky 205 50 R17 vhodné. Ujistíte se tak, že Vás zimou provezou pohodlně a spolehlivě.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.