Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 205 55 R16

 

Naše zimní pneumatiky 205 55 R16 jsou perfektně připravené na chladné roční období. Větší počet lamel a doplňkových hran zlepšuje záběr na sněhu a ledu. Pryžová směs je relativně měkká, protože směs letních pneumatik při nízkých teplotách tvrdne. Zimní pneumatiky však zůstávají i při extrémně chladném počasí elastické. Proto se také přizpůsobí různým podmínkám na vozovce. Se šířkou 205 mm jsou poměrně úzké a proto se primárně hodí pro malá až středně velká auta z třídy malých, kompaktních vozů. Vhodné jsou i pro vozy střední třídy.

Své kvality Vám tyto relativně úzké zimní pneumatiky 205 55 R16 předvedou mimo jiné v hlubokém sněhu. Menší styková plocha umožňuje lepší zhutnění sněhu.

Opticky působí zimní pneumatiky 205 55 R16 trochu decentněji než široké modely.

FAQ Zimní pneumatiky 205 55 R16

Na jaký vůz se hodí zimní pneumatiky 205 55 R16?

Zimní pneumatiky lze obecně namontovat na každý vůz. To také zákonodárce v Německu předepisuje v případě, že to podmínky na silnici vyžadují. Vhodnou velikost pneumatik pro své vozidlo najdete s pomocí identifikace pneumatiky. Zimní pneumatiky 205 55 R16 se kupříkladu hodí pro mnoho různých vozů nižší střední třídy typu Audi A3 a BMW řady 3. V dokumentech o registraci a v technickém listu (Certificate of Conformity – CoC) najdete parametry pneumatik určených pro Vaše vozidlo.

Čím jsou zimní pneumatiky 205 55 R16 charakteristické?

Zimní pneumatiky 205 55 R16 jsou relativně úzké a lehké. Spíše úzké pneumatiky mají kupříkladu tu výhodu, že při aquaplaningu nepřechází tak rychle do smyku jako široké modely. Způsobuje to úzký profil pneumatiky, který odvádí méně vody. Nižší valivý odpor se navíc projeví pozitivně na Vaší spotřebě paliva.

Kromě toho je pro zimní pneumatiky obecně typické, že mají na profilu četné hrany. Ty se totiž pevně zakousnou do sněhu. Pryžová směs těchto pneumatik je ve srovnání s letními pneumatikami měkčí. Měkká směs zůstává i při nízkých teplotách elastická. Obě tyto vlastnosti zaručují silnější záběr na zledovatělých, kluzkých silnicích.

Proč byste se měli rozhodnout pro zimní pneumatiky 205 55 R16 Goodyear?

Pro zaručení neměnné prémiové kvality jsou naše pneumatiky Goodyear intenzivně testovány. Při vývoji produktů klademe zvlášť velký důraz na to, aby naše zimní pneumatiky 205 55 R16, a všechny ostatní modely, splňovaly různé kritéria na výkon. Kromě expertů oceňují naše pneumatiky také různé odborné časopisy. K výkonnostním kritériím patří například požadavky EU na označování pneumatik, dále kritéria nejdůležitějších automobilových magazínů a další výkonnostní kritéria společnosti Goodyear. Teprve pokud jsou tyto normy zaručeně splněné, může si zákazník naše výkonné a spolehlivé zimní pneumatiky koupit.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.