Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 245 45 R18

 

Zimní pneumatiky 245 45 R18 jsou relativně mohutné a široké. Díky širokým drážkám a celkem měkké pryžové směsi jsou ideálně připravené na nízké teploty a chladné a vlhké počasí. Drážky odvádějí vodu a rozbředlý sníh, aniž by pneumatika nějak ztrácela na záběru. Měkká pryž zase zaručuje, že pneumatika zůstává poddajná a elastická i v podmínkách, kdy by letní pneumatika chladem ztvrdla.

Šířka v kombinaci s optimalizovanou pryžovou směsí zaručuje dobrou přilnavost na suché silnici. Tím je současně pozitivně ovlivněna brzdná dráha. Také ovladatelnost v zatáčkách je se zimními pneumatikami 245 45 R18 skvělá. Pohyby řízení jsou přenášeny rychle a přímo, takže dokážou navodit pocit jízdy ve sportovním vozu.

Osobní pneumatiky jsou s ohledem na své rozměry vhodné především pro mohutná auta střední až vyšší třídy, SUV nebo terénní vozy. Rozhodující je, že daný rozměr musí být uveden ve Vašem technickém průkazu nebo v technickém listu (CoC).

Především řidiči, kteří chtějí opticky ještě pozvednout hodnotu svého vozu, budou mít z našich zimních pneumatik 245 45 R18 radost. Vhodné 18palcové ráfky totiž dodají každému modelu auta dynamický a sportovní look.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.