Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 245 45 R17

 

Vsaďte na naše zimní pneumatiky s rozměrem 245 45 R17, rozhodněte se pro High-Performance. Modely jsou koncipované jako tzv. široké pneumatiky. Mají tedy široký běhoun, který jim dodává lepší ovladatelnost a poskytují vozidlu také dobrou přilnavost na zasněžené vozovce. Jako u všech modelů zimních pneumatik byla i pro zimní pneumatiky 245 45 R17 pryžová směs přizpůsobena převládajícím zimním podmínkám – je měkčí než materiál letních pneumatik. Proto zůstávají flexibilní i při nízkých teplotách. K tomu ještě přispívají drážky běhounu, lamely a profilové bloky, které lépe odvádějí vodu a umožňují vyšší trakci na sněhu. Záběr se zvýší, Váš jízdní komfort to však neomezí. Pokud se rozhodnete pro zimní pneumatiky 245 45 R17, prostudujte si rovněž normy uvedené ve Vašich dokumentech k vozidlu. Ujistěte se, že je tento rozměr pro Váš vůz vhodný a přesvědčte se, jaký index zatížení a rychlosti potřebujete.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.