Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 245 40 R18

 

Že byste v zimě nemohli jezdit sportovně? To s našimi pneumatikami neplatí. Sportovní zimní pneumatiky 245 40 R18 každého upoutají – především na vozidlech střední a vyšší třídy. Díky šířce 245 mm mají spíše kratší brzdnou dráhu, ale také vynikající trakci a vyznačují se i přesnou ovladatelností. Tyto Performance pneumatiky Vás přesvědčí také o svých velmi dobrých brzdných vlastnostech. Zimní pneumatiky s rozměrem 245 40 R18 jsou vyrobené z měkčí pryžové směsi než letní pneumatiky. Díky tomu jsou zaručeny bezpečné jízdní vlastnosti i tehdy, kdy by nízké teploty za normálních okolností způsobily ztuhnutí materiálu. I za těchto okolností si zimní pneumatiky uchovávají svou výkonnost. Dalšími klady jsou speciální lamely a profilové bloky, které zaručují lepší záběr. Zimní pneumatiky 245 40 R18 mají všechno, co pro spolehlivou jízdu v zimě potřebujete: Vzhled a přesvědčivé jízdní vlastnosti.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.