Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 225 55 R17

 

Zimní pneumatiky 225 55 R17 mají ideální poměr velikosti a šířky – jak pro ekonomicky jezdící řidiče, tak i pro řidiče orientované na výkon. Se širokými drážkami běhounu a měkkou pryžovou směsí jsou ideální volbou pro studené měsíce. Drážka pohlcuje sníh, aniž by tím utrpěl záběr pneumatik. Povrch zaručuje, že High-Performance pneumatiky neztrácí ani při opravdové zimě svou pružnost a zvládnou nejrůznější podmínky na vozovce.

Naše 17palcové pneumatiky přenáší impulzy řízení přímo a přesně, a pneumatiky skvěle zvládají i klikaté trasy. I na hladké a mokré vozovce se můžete na naše zimní pneumatiky 225 55 R17 spolehnout. Profil totiž má středně velkou stykovou plochu, takže sedí pevně na silnici a nepřejdou snadno do smyku. Naše 17palcové pneumatiky mají také poměrně krátkou brzdnou dráhu.

Osobní pneumatiky jsou vhodné jak pro kompaktní vozy, tak i pro velké modely aut. Díky své velikosti jsou výborným univerzálním řešením.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.