Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 225 40 R18

 

Zimní pneumatiky – a tedy i rozměr 225 40 R18 – jsou vyrobené z měkké a flexibilní pryžové směsi. Jsou proto dobře vybavené pro všechny zimní podmínky. Povrchový profil navíc obsahuje bloky s lamelami, které jsou uspořádané tak, aby dobře zaručovaly odvod vlhkosti. Zároveň však poskytují dostatečnou trakci na sněhem pokryté vozovce. Zimní pneumatiky 225 40 R18 nabízejí u některých modelů z našeho sortimentu speciální technologie. Technologie Rim-Protection například zesiluje bočnici a ochrání tak Vaše kola a ráfky před poškozením. S našimi zimními pneumatikami 225 40 R18 uděláte správnou volbu. Naše pneumatiky Premium, které nabízíme také v tomto rozměru, získávaly v uplynulých letech pravidelně ocenění. Výsledky testů najdete na stránkách s podrobnostmi k příslušnému modelu pneumatik. Můžete si tedy být jisti, že uděláte správnou volbu.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.