Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 225 45 R17

 

Chladné roční období se vyznačuje hlavně mokrem, náledím, sněhem a ledem. Pro dosažení optimálních jízdních vlastností by Vaše pneumatiky samozřejmě měly odpovídat zimním podmínkám. Proto doporučujeme zimní pneumatiky, např. rozměr 225 45 R17. Jsou vyrobené z měkké pryžové směsi, která je určená přesně pro nízké teploty. Mají zesílený záběr, aby měly dostatečnou přilnavost na mokré a hladké vozovce. Koncepce lamel umožňuje zimním pneumatikám 225 45 R17 vyvinout i na sněhu a hladké silnici dostatečný záběr. Díky tomu se zlepší ovladatelnost a přesnost řízení. Zimní pneumatiky 225 45 R17 se hodí pro kompaktní a střední třídu. Šířka 225 mm je velmi oblíbená u letních nebo celoročních, ale také u zimních pneumatiky. Jako středně široké pneumatiky jsou tedy skvělou volbou.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.