Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 245 45 R19

 

Zimní pneumatiky 245 45 R19 jsou velké, široké a mohutné. Hodí se tedy výborně pro velká vozidla střední třídy, SUV, terénní vozy atd. Především sportovní vozy budou profitovat ze šířky pneumatik, protože díky velké stykové ploše bezpečně sedí na vozovce a mají vynikající záběr. Jako u všech zimních pneumatik zaručují rozšířené drážky a speciální pryžová vrstva to, že naše modely zůstávají i na sněhu a ledu lépe ovladatelné než letní pneumatiky. Drážky běhounu zachytávají sníh. Ten pak za jízdy přilne k zasněžené vozovce a měkká pryž zůstává i při nízkých teplotách elastická. Těžké zimní pneumatiky 245 45 R19 se však nejlépe předvedou na klikatých silnicích. Mají solidní boční vedení a na pohyb volantu reagují poměrně rychleji a příměji než je tomu u malých modelů pneumatik. Brzdná dráha je na suché vozovce díky silnému záběru spíše krátká.

Zimní pneumatiky 245 45 R19 u majitelů aut bodují také svým vzhledem, protože auto působí díky 19palcovým ráfkům sportovně a dynamicky.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.