Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 255 35 R19

 

Zimní pneumatiky mají oproti letním pneumatikách v zimě celou řadu výhod. Srovnávací testy prokázaly, že letní pneumatiky ujely na sněhu a náledí výrazně delší brzdnou dráhu než zimní pneumatiky. Působivého výkonu docílíte s rozměrem 255 35 R19. Široké pneumatiky poskytují bezpečný pocit na kluzké vozovce. Široká styková plocha je totiž vyrobena z měkké pryžové směsi, která zůstává i při extrémním chladu elastická a výborně se přizpůsobí jízdní trase. Přispívají k tomu i zabudované drážky běhounu a lamely zimních pneumatik 255 35 R19, které poskytují dostatečný záběr a trakci na sněhu. Profilové bloky s lamelami dosahují v zimě silné přilnavosti. Stabilní bočnice zase podporují vynikající dynamické jízdní vlastnosti v zatáčkách na suché vozovce. Zimní pneumatiky 255 35 R19 se hodí obzvlášť pro náročné řidiče, kteří zásadně nedělají žádné kompromisy. Vysoká trakce, vynikající záběr a skvělá ovladatelnost – vlastnosti našich 19palcových zimních pneumatik. Užijte si skvělý sportovní zážitek i při zimní jízdě.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.