Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 225 45 R18

 

Zimní pneumatiky 225 45 R18 poskytují středně velkým až velkým vozidlům, ale také kompaktním vozům, bezpečný záběr na nejrůznějším terénu. Jako u všech modelů zimních pneumatik jsou drážky běhounu relativně široké. Proto se v nich může dobře nahromadit sníh. Protože sníh na sníh dobře přilne, mají pak při odpovídajícím počasí dodatečnou přilnavost. Pryžová směs je poměrně měkká. Díky tomu zůstává elastická a vlivem zimního chladu tolik neztvrdne.

Protože zimní pneumatiky 225 45 R18 náleží k širokým modelům s nízkým profilem, zaručují v porovnání s užšími a vyššími pneumatikami velmi solidní jízdní vlastnosti. Boční vedení je stabilní a pneumatiky přímo přebírají pohyby řízení. Také brzdná dráha je poměrně kratší než u úzkých modelů pneumatik. To je výhodou hlavně na hladkém podkladu.

Zimní pneumatiky 225 45 R18 upoutají pozornost hlavně opticky. Široké ráfky dodají každému vozidlu sportovní look.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.