Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 215 60 R17

 

V porovnání s mnoha jinými nízkoprofilovými pneumatikami jsou zimní pneumatiky 215 60 R17 poměrně úzké. To však neznamená, že by kvůli tomu měly horší jízdní vlastnosti. Naopak: Na sněhem a ledem pokryté silnici Vás úzké pneumatiky přesvědčí v zatáčkách, stejně jako i při rozjezdu. Hmotnost vozu se rozloží na menší ploše, což má pozitivní vliv na trakci. Z téhož důvodu je další výhodou i menší riziko aquaplaningu.

U zimních pneumatik je důležitá hlavně jejich schopnost přizpůsobení. Naše modely s rozměry 215 60 R17 jsou proto vyrobené z pryžové směsi, která se dokáže přizpůsobit zimním podmínkám. I v případě, že vlivem chladu trochu ztvrdnou, zůstávají dostatečně flexibilní. Proto na hladké vozovce poskytují dostatečný záběr. Mnoho našich modelů pneumatik s tímto rozměrem je vybaveno vzorkem běhounu, který kopíruje směr jízdy. Díky tomu je snazší odtok vody, takže klesá riziko aquaplaningu. Počet a uspořádání lamel a hran současně zaručuje spolehlivou přilnavost na sněhu. Zimní pneumatiky 215 60 R17 se v závislosti na modelu a indexu zatížení a rychlosti hodí nejen pro malé až střední osobní automobily, ale stejně dobře i pro velké SUV.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.