Potřebujete poradit? Zavolejte na číslo 800 505 090

Zimní pneumatiky 205 60 R16

 

Zimní pneumatiky 205 60 R16 mají všechny vlastnosti, které musí mít pneumatiky pro chladné ročního období. Pryžová směs je o něco měkčí, aby chladem netuhla. Struktura bloku s mnoha lamelami a hranami zaručuje u zimních pneumatik lepší záběr. Ten se rozhodně hodí řidiči na mokré a zledovatělé vozovce. Měkké pneumatiky zůstávají i při extrémně chladném počasí elastické. Charakteristikou tohoto rozměru pneumatik je jejich poměrně malá šířka 205 mm a běžný průměr ráfku 16 palců.

Zimní pneumatiky 205 60 R16 se ideálně hodí pro auta ze segmentu střední třídy.

FAQ Zimní pneumatiky 205 60 R16

Smí se na zimních pneumatikách 205 60 R16 jezdit v létě?

Určitě není zakázáno jezdit i v létě na zimních pneumatikách. V Německu je naopak předepsáno používat při zimních podmínkách na silnici zimní pneumatiky.

Naše zimní pneumatiky 205 60 R16 můžete tedy v zásadě bez problémů obouvat i za jízdy v létě. Příliš to však nedoporučujeme. Velmi měkká pryžová směs totiž nemusí být nutně schopná zaručit dostatečný záběr. Na druhou stranu pak mohou mít zimní pneumatiky za jistých okolností kratší životnost než letní – rychleji se totiž snižuje jejich hloubka profilu. To však bude závislé hlavně na Vašem stylu jízdy. Včasná výměna pneumatiky tedy může být rozumná.

Na kolik barů mají být zimní pneumatiky 205 60 R16 nahuštěné?

Tlak pneumatik je důležitým faktorem pro jízdní bezpečnost, ale má vliv také na spotřebu paliva a všeobecný komfort. U tlaku pneumatik, uvedeného v barech, hraje mimo jiné důležitou roli typ pneumatiky a samozřejmě i hmotnost vozidla. Obecně platné údaje proto nejsou možné. Pokud chcete vědět, jaký tlak je pro zimní pneumatiky 205 60 R16 speciálně pro Vaše vozidlo přiměřený, podívejte se na tato místa:

 

  • B-sloupek při otevřených dveřích
  • Vnitřní strana uzávěru nádrže
  • Popis v návodu k obsluze

 

Na těchto místech většinou najdete údaje výrobce vozidla. Kromě toho je možné na internetu nahlédnout do tabulek tlaku pneumatik, který doporučují konkrétní výrobci aut.

Jaké zimní pneumatiky 205 60 R16 jsou dovolené při vysokých rychlostech?

Při výběru obutí je rozhodující přípustná maximální rychlost vozidla. Informaci o limitu udává takzvaný index rychlosti. Písmena označují následující orientační hodnoty:

 

F max. 80 km/h

G max. 90 km/h

J max. 100 km/h

K max. 110 km/h

L max. 120 km/h

M max. 130 km/h

N max. 140 km/h

P max. 150 km/h

Q max. 160 km/h

R max. 170 km/h

S max. 180 km/h

T max. 190 km/h

U max. 200 km/h

H max. 210 km/h

V max. 240 km/h

W max. 270 km/h

 

Rozhodně věnujte pozornost údajům výrobce ve Vašem technickém průkazu. Tam je uvedena požadovaná hodnota indexu rychlosti.

Rozměr pneumatiky – základní informace

Nákup nových pneumatik může být skličující. Jakou velikost pneumatik potřebuji? Co se stane, když mám nesprávnou velikost pneumatik? V této příručce vám řekneme, co potřebujete vědět o svých pneumatikách, abyste mohli učinit správné rozhodnutí pro nejlepší a nejbezpečnější volbu.

Základy velikostí pneumatik

Šířka pneumatiky v milimetrech mezi bočnicemi.

Jedná se o procentní poměr průřezu pneumatiky k její šířce. Například výška profilu 65 znamená, že výška pneumatiky je rovna 65 % její šířky.

Průměr kola (výška) v palcích.

Index nosnosti se vztahuje k maximálnímu přípustnému zatížení pneumatik v kg. Symbol indexu nosnosti pneumatiky se nachází na bočnici pneumatiky napravo od symbolu průměru.

 

Například pneumatika s indexem nosnosti 91 může nést 615 kg.

 

Při nákupu nových pneumatik vždy věnujte pozornost indexu nosnosti a rychlostnímu indexu. Nezapomeňte také zkontrolovat doporučení výrobce.

Rychlostní index je maximální rychlost správně nahuštěné pneumatiky naloženého vozidla. Rychlostní index je označen písmenem na bočnici za indexem nosnosti. Například maximální rychlost pneumatiky s rychlostním indexem „V“ je 240 km/h.

 

Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že jejich rychlostní index odpovídá rychlosti vašeho vozidla.
 *Poslední sledovaná cena těchto služeb na polském trhu. Aktuální cena bude stanovena vybranou servisní stanicí řetězce Premio.